VIDEO | Răzvan Lucescu, avantaj în finala carierei! Al Hilal a câştigat turul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 09 noiembrie 2019, ora 20:25,
coperta finala

Răzvan Lucescu şi Al Hilal au făcut primul pas spre câştigarea trofeului în Liga Campionilor Asiei. În prima manşă a finalei, Al Hilal a învins Urawa cu 1-0. Returul se va disputa pe 24 noiembrie, în Japonia.

Asiaticii au avut în portarul Fukushima omul meciului. Goalkeeper-ul a avut trei parade fantastice în prima repriză, atunci când un fundaş al oaspeţilor a salvat de pe linia porţii la cea mai mare ocazie a echipei lui Răzvan Lucescu.

Golul lui Al Hilal a venit în minutul 60. Andre Carillo a marcat după o greşeală a aceluiaşi Fukushima.

Al Hilal a mai avut o reuşită. Salem Aldawsari a marcat în minutul 72, însă golul a fost anulat după o decizie greşită a arbitrului asistent.

S-a terminat 1-0 pentru oamenii lui Răzvan Lucescu, iar trofeul se va juca în returul de pe 24 noiembrie.

Al Hilal a dominat total prima manşă şi merge în Japonia cu gândul la trofeul pe care saudiţii îl aşteaptă din anul 2000.