VIDEO | Rațiu a avut ghinion la debutul pentru Villarreal: Protagonist la primul gol primit

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 19 aprilie 2019, ora 07:59,
ratiu faultat valencia villarreal

Andrei Rațiu a debutat la echipa mare a lui Villarreal în sferturile Europa League, contra Valenciei. În tur, Valencia câștigase cu 3-1 și s-a impus și în manșa a doua, cu 2-0.

Rațiu are 20 de ani este văzut ca fotbalist de viitor, iar Villarreal l-a debutat titular chiar în Europa. Fundașul dreapta a fost în centrul fazei din care Valencia a deschis scorul.

A fost împins puternic din spate de Guedes la o minge la care avea prim-planul. Arbitrul n-a dat nimic  a urmat centrarea, iar Latorre  a înscris (13).

Cel de-al doilea gol a fost marcat de Parejo (54).

Rațiu a luat cartonaș galbben în minutul 64. L-a faultat pe Guedes și apoi a șutat intenționat mingea în el