VIDEO | Rapidul a făcut instrucție cu Pandurii! Show și pe teren și în tribune!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 noiembrie 2019, ora 14:00,
rapid
rapid

Rapidul s-a impus cu scorul de 4-0 în partida cu Pandurii Târgu Jiu disputată pe stadionul din Regie.

Giuleștenii au deschis scorul în minutul 8. Hlistei a primit o pasă în centrul careului și a șutat puternic, de la 11 metri.

Golul a declanșat fiesta în tribune!

Rapid a fost aproape de golul al doilea în minutul 25. După un corner de pe partea dreaptă, Facunod Mallo a trimis în bara transversală.

Cel mai tensionat moment al meciului s-a produs pe finalul primei reprize. În minutul 44, rapidiștii au cerut penalty. Antrenorul Daniel Pancu a făcut o criză de nervi și a primit cartonaș galben de la arbitrul Andrei Baciu.

Totul s-a terminat însă cu bine pentru giuleșteni. Elevii lui Pancu au reușit o repriză secundă perfectă.

Drăghiceanu a dus scorul la 2-0 în minutul 66.

Hlistei și-a trecut în cont dubla, în minutul 69, iar Labeau a înschis tabela, la 4-0, în minutul 72.

Rapid: Tătaru – Băjan, Bonnin, Mallo, Goge (cpt.) – Sefer, Jorza, Djuric – Labeau, Roskopf, Hlistei
Rezerve: Achiriloaie – Catrici, G. Creţu, Piriz, Pănoiu, Drăghiceanu, Al. Dulca
Antrenor: Daniel Pancu

Pandurii: M. Cotolan – Chiş, Oiţă (cpt.), D. Ciobanu, Rob. Bratu – Lu Yuefeng, Trancă – Nichifor, Al. Dinu, Rasoveanu – P. Popescu
Rezerve: Al. Opriţa – D. Unguru, Şendroiu, I. David, N. Cotolan, Vasilescu, Takahashi
Antrenor: Călin Cojocaru