VIDEO | Rapid, start fără greșeală în Liga a 2-a! ‘Alb-vișiniii’ au învins Pandurii Târgu Jiu

Rapid București a câștigat meciul de pe teren propriu cu Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în etapa a a doua din Liga a 2-a. ‘Alb-vișiniii’ au maximum de puncte în clasament.

Ștefan Pănoiu a deschis scorul pentru Rapid în minutul 28, cu un șut din centrul careului.

Sebastian Velcotă a egalat în minutul 33, după o eroare a portarului Drăghia.

În repriza a doua, Cătălin Hlistei a adus victoria pentru giuleșteni, după reușita din minutul 60, din penalty.

Rapid: Drăghia – Voicu (cpt.), Crișan, Manole, Goge – Sefer, Lazăr – Pănoiu – Drăghiceanu, Hlistei – Țîră

Rezerve: Tătaru, Mocioacă, Ilie, Costin, Dulca, Fică, Jorza, Benzar, Pop

Antrenor: Adrian Iencsi

Pandurii: Adalcescu – Zaborowsky, Velcotă, Vasilescu, Dobre – Gal, Bunga, Pleșa – Bauben, Cuțitoiu (cpt.), Tănăsoiu

Rezerve: Oprița, Iovicin, Șendroiu, Gheorghe, Cornicioiu, Cojocaru, Ștefan

Antrenor: Călin Cojocaru

Iată celelalte rezultate înregistrate astăzi, în etapa a doua din Liga a 2-a:

rezultate l2

De la ora 20:00 este programat meciul Csikszereda Miercurea Ciuc – FC U Craiova 1948.