VIDEO | Rapid, SHOW TOTAL cu Delta Tulcea! Giuleștenii au marcat 5 GOLURI. Reușită de EXCEPȚIE pentru Cârstocea

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 septembrie 2018, ora 20:45,
Fani Rapid
Fani Rapid

Rapid a obținut a doua victorie în Liga 3! Giuleștenii au ajuns pe primul loc după ce n-au avut emoții cu ultima clasată, Delta Tulcea: scorul final a fost 5-0.

Vlada a deschis scorul încă din minutul 4, iar apoi Cârstocea a făcut 2-0 cu o execuție de excepție de la marginea careului.

După pauză, Tulcea a mai luat trei goluri. Matulevicius a dus scorul la 3-0, Jurj a marcat din penalty, iar rezerva Goge a stabilit scorul final în prelungirile meciului.

Rapid are 7 puncte după primele 3 etape, este lider și nici nu concepe să rateze promovarea în Liga 2.

RAPID ZDROBEȘTE TULCEA ȘI URCĂ PE PRIMUL LOC!!! ???RAPID ? Delta Dobrogea Tulcea 5️⃣:0️⃣⚽ Vlada (4)⚽ Cârstocea (31)⚽ Matulevicius (51)⚽ Jurj (86 pen) ⚽ Goge (90+4)

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 8 Septembrie 2018

Giuleștenii au început în următoarea formula: Ciuculescu – Voicu, Al. Iacob, Maftei, Demici – Iulian, Grigore , Cârstocea, Jorza – Matulevicius, Vlada