VIDEO | Rapid, scor fluviu în primul amical. Il Luce, prezent la meci

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 18 ianuarie 2020, ora 14:06,
rapid amical

Rapidiştii au făcut spectacol în primul meci amical al anului. Cu Mircea Lucescu în tribună, giuleştenii au învins cu 8-0 Bucharest United.

În primul meci de verificare din perioada de pregătire, Pancu a început cu următoarea formulă: Drăghia – Băjan, Manole, Ignat, Oanea – Djuric, Piriz – Dulca, Drăghiceanu, Crețu – Roskopf.

Alex Dulca înscrie primul gol al anului ⚽'10 | RAPID ? Bucharest United 1️⃣:0️⃣

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 18 ianuarie 2020

Valentin Alexandru, primul transfer reuşit de giuleşteni în pauza de iarnă, a intrat pe teren în repriza a doua. Atacantul adus de la Gloria Buzău a reuşit un hat-trick la primul meci în tricoul alb-vişiniu.  Pancu a schimbat liniile pentru a folosi toţi jucătorii din lot. Rapid a început repriza a doua cu următorii jucători: Tătaru – Goge, Bonnin, Iacob, Finica – Lazăr, Jorza – Sefer, Alami, Hlistei – V. Alexandru.

Rapid – Bucharest United s-a încheiat cu un scor fluviu, 8-0 în favoarea alb-vişiniiilor.

Ştefan Grigorie a fost pentru prima oară în postura de antrenor secund, după ce l-a înlocuit pe Nicolae Grigore, plecat să îl ajute pe Adrian Mutu la reprezentativa U21 a României.