VIDEO | Rapid, invincibilă în amicale. Elevii lui Nicolae Grigore sunt pregătiți pentru lupta la promovare

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 13 februarie 2021, ora 16:33,
rapid
rapid

Rapid a învins-o pe CS Mioveni cu 2-1, în ultiml amical disputat de giuleșteni, în pauza competițională din Liga a 2-a.

Argeșenii au deschis scorul, în minutul 34, prin Blănaru. Hlistei a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri, în minutul 51. Golul victoriei a fost marcat de Adrian Bălan, în minutul 67.

Rapid în prima repriză:

Drăghia – Voicu, Nastos, Dandea, Finica – Jorza, Pănoiu, Sefer – Al. Ioniţă 1, Hlistei, Ad. Bălan.

Celelalte rezultate ale alb-vișiniilor în partidele de verificare sunt: 4-1 cu Odorheiu Secuiesc, 2-0 cu Progresul Spartac, 1-0 cu U Cluj, 4-1 cu Mostiștea Ulmu, 2-2 cu Dunărea Călăraşi 2-2 și 1-0 cu Popeşti Leordeni.

Pe 21 februarie, Rapid va evolua în compania Ripensiei Timișoara, în prima etapă a Ligii a 2-a a anului.