VIDEO | Rangers, în sferturile de finală ale Cupei Scoției! Ianis Hagi a fost titular

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 februarie 2020, ora 17:47,
ianis hagi
ianis hagi

Glasgow Rangers s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Scoției, după victoria cu 4-1 în deplasare la Hamilton. Ianis Hagi a fost titular pentru Rangers și a avut o ocazie mare de gol în prima repriză.

Golurile învingătorilor au fost marcate de către Arfield (25′ – penalty, 90+2′), Aribo (68′) şi Morelos (85′). Pentru Hamilton a înscris Smith, în minutul 38.

Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 73. Mijlocașul ofensiv putea să înscrie în minutul 5, dar a trimis mingea cu capul pe lângă poartă, dintr-o poziție foarte bună.

Ratarea lui Ianis Hagi a fost amintită și de către antrenorul lui Rangers, Steven Gerrard, la finalul partidei.

Ianis Hagi (21 de ani) a bifat azi al treilea meci în tricoul celor de la Glasgow Rangers, al doilea meci din postura de titular. Românul a fost împrumutat până în vară de la Genk.