VIDEO | Rangers, din nou victorioasă în derby-ul cu Celtic! Avans de 19 puncte pentru echipa lui Ianis Hagi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 ianuarie 2021, ora 17:52,
rangers
rangers

Ce echipă! Rangers a câștigat derby-ul cu Celtic și a ajuns la a treia victorie consecutivă în ”Old Firm”.

Formația lui Steven Gerarrd s-a impus la limită, scor 1-0, și s-a distanțat la 19 puncte de rivala tradițională.

Autogolul lui McGregor din minutul 70 a decis partida de astăzi.

Ianis Hagi nu a fost titular, chiar dacă forma sa era una excelentă. Fiul ”Regelui” a intrat pentru doar 45 de minute, în repriza secundă, iar prezența a fost simțită.

Internaționalul român a creat ocazii, una dintre cele mai periculoase ale lui Rangers fiind șutul românului din afara careului.

ianis-hagi-rangers-2

În urma acestui rezultat, Rangers se menține în fotoliul de lider cu un bilanț excelent:

• avans de 19 puncte față de Celtic
  • 20 de victorii și 2 remize în 22 de partide
  • 57 de goluri marcate și doar 5 încasate

Vezi și VIDEO | Şumudică, remiză în primul meci al anului! Egalat în minutul 96, din penalty