VIDEO | Rădoi, ești atent? Mitriță a reușit o ”dublă” în MLS!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 27 septembrie 2020, ora 10:15,
mitrita gol
mitrita gol

Alexandru Mitriță (25 ani) a avut o prestație excelentă pentru New York City!

Românul a reușit o ”dublă” în meciul cu Cincinnati. Fostul jucător al Craiovei a deschis scorul în primul minut al partidei, cu un șut la colțul lung.

Până la finalul primei reprize, Mitriță a lovit din nou în minutul 43. Sands i-a pasat internaționalului român, iar acesta nu a avut emoții și a reușit ”dubla”.

New York City s-a impus cu 4-0. Anton Tinnerholm și Jesus Medina au marcat și ei în minutele 25, respectiv, 86.

În urma acestui rezultat, formația lui Mitriță a urcat pe locul 5 în Conferința de Est, cu 20 de puncte.