VIDEO | Pușcaș a intrat în gura fanilor, după o ratare uriașă! Reading e în criză

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 28 septembrie 2019, ora 21:59,
puscas gol
puscas gol

George Pușcaș a jucat tot meciul pentru Reading în remiza din deplasare cu Swansea, dar și-a dezamăgit fanii. Atacantul a fost criticat pentru o ratare incredibilă în prima repriză.

Swansea și Reading au încheiat la egalitate, scor 1-1. Baston a deschis scorul în minutul 3, iar Yiadom a egalat în minutul 90.

În prima repriză, George Pușcaș a șutat peste transversală din poziţie ideală. Comentatorii meciului au spus că este „cea mai mare ratare a sezonului”.

Fanii lui Reading s-au dezlănțuit pe rețelele de socializare împotriva atacantului român. Englezii consideră că Pușcaș nu face banii care au fost plătiți pentru el – 8 milioane de euro.

George Puşcaş n-a mai înscris în Championship de 441 de minute. Internaționalul român are 3 goluri în 10 meciuri pentru Reading.

Reading trece prin momente grele. Echipa antrenată de către portughezul Jose Gomez n-a mai câștigat de cinci meciuri și ocupă locul 20 în clasament.