VIDEO | Puncte de aur pentru FC Botoșani. Victorie la limită cu Hermannstadt

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 28 septembrie 2019, ora 16:24,
hermannstadt botosani

FC Botoșani a recuperat punctele pierdute etapa trecută. Formația pregătită de Marius Croitoru a câștigat la limită, 1-0, în deplasare, cu Hermannstadt.

Etapa trecută, FC Botoșani pierdea în fața Chindiei cu 0-3, acasă. Moldovenii s-au moblizat pentru jocul cu Hermannstadt, iar Ongenda a avut prima ocazie în minutul 3, când a trimis puțin peste poartă, din lovutură liberă.

Sibienii puteau deschide scorul și ei, în minutul 14, șutul lui Caiado lovind bara!

FC Botoșani a înscris imediat după pauză, în minutul 47. Ongenda a trimis pentru  Enriko Papa, din lovitură liberă, iar acesta a deviat cu capul, de la colțul scurt.

Meciul se putea termina egal, însă Eduard pap a fost la post, respingând senzațional șutul lui Joalisson, în minutul 78.

S-a terminat 0-1, iar FC Botoșani a urcat pe locul 7 în clasament.