VIDEO | PSG, umilită la Lille! Ar fi putut să sărbătorească un nou titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 15 aprilie 2019, ora 09:56,
Lille-PSG
Lille-PSG

Paris Saint-Germain a pierdut meciul din deplasare cu Lille, scor 1-5, în etapa a 32-a din Ligue 1. Dacă ar fi obținut măcar un egal, parizienii ar fi sărbătorit câștigarea unui nou titlu în Franța.

PSG a început slab, iar Meunier și-a dat autogol în minutul 7. Bernat a egalat patru minute mai târziu.

În minutul 36, Bernat a primit cartonașul roșu pentru un fault în postură de ultim apărător. Din acest moment, gazdele au controlat autoritar partida.

Pepe (52′), Bamba (65′), Gabriel (71′) şi Fonte (84′) au înscris pentru Lille în repriza a doua.

Thiago Silva şi Thomas Meunier s-au accidentat și au fost înlocuiți încă din prima repriză. Ei se alătură lui Cavani, Di Maria și Neymar pe lista absenților la PSG.

Jucătorii de la Lille au sărbătorit victoria într-un mod deosebit, la vestiare, dar și alături de galerie.

Cu şase etape înainte de finalul sezonului, PSG poate să câștige un nou titlu dacă se va impune în partida restantă cu Nantes, miercuri.