VIDEO | PSG, umilită de Rennes! Formația lui Tuchel a pierdut finala Cupei Franței după ce a condus cu 2-0

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 aprilie 2019, ora 08:12,
rennes-psg
rennes-psg

PSG, campioana en-titre din Ligue 1, a pierdut finala Cupei Franței cu Rennes, scor 2-2 (5-6), după loviturile de departajare de la 11 metri.

Formația lui Thomas Tuchel a început excelent partida. Neymar a revenit în primul 11 și și-a trecut în cont o pasă de gol pentru Dani Alves, minutul 13, și o reușită, minutul 21. Cu 5 minute înainte de încheierea primei reprize, Kimpembe a înscris în propria poartă.

În repriza secundă, Edson Andre a restabilit egalitatea în minutul 66, iar partida a intrat în prelungiri. În minutul 118, Mbappe a fost eliminat, iar câștigătoarea Cupei Franței s-a stabilit la loviturile de la 11 metri.

Nkunku (21 ani) a ratat pentru PSG, iar Rennes a câștigat primul trofeu după 48 de ani!