VIDEO | PSG a făcut spectacol în Cupa Ligii Franței! Icardi a reușit un hat-trick

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 09 ianuarie 2020, ora 09:03,
icardi
icardi

Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Franței, după victoria categorică pe teren propriu cu Saint Etienne, scor 6-1. Mauro Icardi a înscris trei goluri.

La pauză, PSG conducea cu 3-0, după reușitele lui Icardi (2′), Neymar (39′) și autogolul lui Moulin (44′). Fofana a fost eliminat de la oaspeți în minutul 31.

În repriza a doua, Mauro Icardi a bifat hat-trick-ul (49′, 57′), apoi Mbappe a înscris în minutul 67.

Saint Etienne a marcat în minutul 71, prin Cabaye, care a ratat inițial de la 11 metri.

Tot în sferturile de finală ale Cupei Ligii Franței, Lille a învins-o pe Amiens cu 2-0 Amiens, iar Lyon a trecut de Brest cu 3-1.

Reims completează tabloul semifinalelor. Tragerea la sorți pentru faza următoare a competiției va avea loc astăzi.

PSG este cea mai bună echipă din istoria Cupei Ligii Franței, cu 8 trofee. Câștigătoarea Cupei obține un loc în Europa League.