VIDEO | Probleme mari pentru Devis Mangia! Unul dintre cei mai importanți jucători va rata sfârșitul sezonului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 11 aprilie 2019, ora 15:28,
Devis Mangia

Probleme mari pentru Devis Mangia: Elvir Koljic va rata toate meciurile rămase din play-off!

Golgheterul echipei, Elvir Koljic, s-a accidentat în victoria Bosniei contra Armeniei, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020. Atacantul l-a înlocuit pe superstarul Romei, Edin Dzeko, în minutul 87, dar după doar trei minute a cerut intervenția medicilor din cauza unei dureri la coapsă.

1.4 milioane de euro este cota de piață a lui Koljic. Atacantul a marcat 13 goluri pentru formația din Bănie în actualul sezon.

Devis Mangia a confirmat că fotbalistul va rata cele 6 meciuri rămase de disputat.

”Nu cred că va mai juca în acest sezon Koljic, iar la Viitorul nu va juca nici Cristea, fiindcă are o problemă la genunchi.” a declarat Devis Mangia la conferința de presă.

Pe locul 3 se află Universitatea Craiova în Liga 1. Formația din Bănie va juca în următorul meci cu Viitorul, în deplasare.