VIDEO | Probleme mari la Farul Constanța. Anunțul lui Petre Grigoraș: Nimeni în istorie n-a mai făcut asta!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 noiembrie 2018, ora 17:53,
grigoras petre 1

Farul Constanța a remizat, 3-3, cu CS Mioveni, în etapa a 15-a a ligii secunde. Echipa antrenată de Petre Grigoraș a fost condusă cu 3-1 de gruparea argeșeană.

Echipa constănțeană a luat gol repede, în minutul 4, după o gafă uluitoare. Twumasi a trimis către propriul portar, Mihai Popa a ieșit la marginea careului, dar a luftat. Valentin Balint a intrat în posesia mingii și a înscris în poarta goală!

Cu cinci minute înainte de pauză, Fotescu a adus egalarea pentru Farul, însă argeșenii au punctat din nou în prelungirile primei reprize, prin Eduard Stoica.

CS Mioveni a condus apoi cu 3-1, după reușita lui Rădescu (52).

În minutul 59, Petre Grigoraș a făcut trei schimbări odată, după care jocul s-a schimbat.

Constănțenii au marcat două goluri până la final, prin Păun și Moise și au terminat neînvinși meciul.

La final, antrenorul Petre Grigoraș a comentat rezultatul și a explicat că Farul este probabil singura echipă din istorie care a început campionatul fără fundaș stânga.