VIDEO | Prima victorie pentru Dan Alexa la Astra! Reușită spectaculoasă a lui Alibec

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 26 iulie 2019, ora 21:57,
denis-alibec-astra

Astra Giurgiu a câștigat meciul din deplasare cu FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a treia din Liga 1. Denis Alibec a reușit să înscrie în urma unui lob de finețe.

Căpățînă a deschis scorul pentru gazde în minutul 10, dar Alibec a egalat cu câteva minute înainte de pauză.

În repriza a doua, giurgiuvenii au dominat, iar golul a venit în minutul 56. Vasile Gheorghe a șutat plasat din interiorul careului.

Dan Alexa a reușit prima victorie de când a venit la Astra. Giurgiuvenii au strâns patru puncte după trei etape, în timp ce FC Voluntari are un singur punct în clasament.