VIDEO | Premieră în Premier League! Liverpool a pierdut primul meci în actualul sezon

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 29 februarie 2020, ora 23:41,
klopp nervos

Liverpool a suferit prima înfrângere în actualul sezon de Premier League.

”Cormoranii” au pierdut deplasarea de la Watford, penultima echipă din campionat, scor 0-3.

Sarr, minutele 54 și 60, și Deeney, minutul 72, au marcat cele 3 goluri pentru gazde.

În urma acestui rezultat, formația lui Klopp rămâne la un avans de 22 de puncte față de Manchester City.

De asemenea, în urma eșecului de astăzi, Liverpool nu a reușit să doboare recordul de 18 victorii consecutive al ”cetățenilor” și nu va reuși să mai doboare în actuala stagiune nici recordul lui Arsenal din sezonul 2003/2004, ediție de campionat în care ”tunarii” nu au pierdut niciun meci și au fost porecliți ”Invincibilii”.

Vezi și VIDEO | El Clasico, presiune pe Real Madrid! Zidane: „Nu pot decât să lupt!”