VIDEO | Preliminarii EURO 2020: Franța, victorie clară! Anglia a defilat, iar Portugalia a fost de nerecunoscut

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 23 martie 2019, ora 08:00,
ronaldo suparat

Preliminariile pentru EURO 2020 continuă!

Franța și-a respectat statutul de favorită și s-a impus împotriva Moldovei, scor 4-1. Naționala ”Cocoșului Galic” a marcat prin Griezmann, Varane, Giroud și Mbappe, iar Moldova a reușit golul de onoare prin Ambros în ultimele minute ale partidei.

Cehia nu a avut nicio șansă în fața Angliei. Eroul englezilor a fost Raheem Sterling, fotbalist care a reușit un hattrick. Pentru Anglia a mai punctat Harry Kane din penalty, iar Kalas și-a băgat mingea în propria poartă.

Campioana en-titre de la EURO a început prost preliminariile. Chiar dacă Cristiano Ronaldo a revenit la echipa națională, Portugalia a remizat, scor 0-0, cu Ucraina. Lusitanii au dominat jocul și au avut 17 ocazii în cele 90 de minute, însă nu au reușit să marcheze.