VIDEO | Poli Iași și FC Voluntari au făcut spectacol, înainte de vacanță

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 decembrie 2018, ora 19:40,
iasi-voluntari

Politehnica Iași a remizat pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-2, în etapa a 21-a din Liga 1. Moldovenii au salvat un punct pe final și continuă să spere la play-off.

Terenul s-a prezentat în condiții bune, deși a nins și a fost foarte frig în ultimele zile.

Publicată de FC Politehnica Iasi pe Vineri, 21 decembrie 2018

Flores a deschis scorul în minutul 45+1, după o pasă genială a lui Platini. (VIDEO)

FC Voluntari a făcut un prim sfert de oră excelent în repriza a doua și a întors scorul, după reușitele lui Tudorie (56′, 59′ – penalty). (VIDEO)

Ieșenii au forțat egalarea, și după două ocazii ratate, au înscris prin Enoh în minutul 88. (VIDEO)

Poli Iaşi: Târnovanu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Cioinac (Bekui ’65) – Platini, Flores, Qaka, Sanoh (Zaharia ’60) – Andrei Cristea (Enoh ’74). Antrenor: Flavius Stoican.

FC Voluntari: Vâtcă – Bucurică (Pîrcălabu ’45), Balaur (Zgrablic ’72), Hodorogea, A. Vlad – Laidouni, A. Răuţă – Căpăţână, Gadze, I. Gheorghe – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari va încheia anul pe ultimul loc în clasament, în timp ce Poli Iași ocupă poziția a opta.

enoh2-2voluntaritudoriepoli iasiliga 1floresIasi