VIDEO | Poli Iași a dat lovitura la Ovidiu, cu Viitorul! Calcule pentru play-off

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 februarie 2019, ora 22:10,

Poli Iași a câștigat meciul din deplasare cu FC Viitorul, scor 1-0, în etapa a 24-a din Liga 1. Constănțenii au șase partide consecutive fără gol marcat și riscă să rateze prezența în play-off.

În minutul 44, Denis Drăguș a primit al doilea cartonaș galben pentru o simulare.

În minutul 67, Willy Semedo a fost eliminat de la Poli Iași, după un fault la mijlocul terenului.

Partida a fost anostă, cu puține ocazii de gol. Oaspeții au dat lovitura în minutul 85, când Platini a fost faultat în careu de către portarul Cojocaru. Atacantul spaniol Boris Garros a transformat lovitura de la 11 metri. (VIDEO)

GOOOOOOOL POLITEHNICA!1-0! Garros deschide scorul în minutul 85!#UnitiVomInvinge #Politehnica1945

Publicată de FC Politehnica Iasi pe Vineri, 15 februarie 2019

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ţîru, V. Ghiţă, De Nooijer – Vînă (Rivaldinho ’89), T. Băluţă, Casap (Achim ’56) – Houri (Calcan ’82), Drăguş, Ianis Hagi. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Poli Iaşi: Mino – Bosoi (Platini ’46), Gardoş, Frăsinescu, Sin – Mihalache, Qaka (Semedo ’42) – A. Zaharia, Flores, Burlacu (Petre ’79) – Boris Garros. Antrenor: Flavius Stoican.

În urma acestui rezultat, Politehnica Iași a egalat FC Viitorul în clasament. Constănțenii n-au mai câștigat de opt etape.