VIDEO | Pogba și Evra au făcut show în tribune la Paris! „Ici c’est Manchester”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 07 martie 2019, ora 09:11,
evra-pogba
evra-pogba

Manchester United s-a calificat în mod neașteptat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Englezii au dat lovitura pe ‘Parc des Princes’ și au învins PSG cu 3-1 în meciul retur din optimi. Aflați în tribune, francezii Paul Pogba și Patrice Evra nu și-au ascuns bucuria după acest succes răsunător.

Marcus Rashford a fost eroul ‘diavolilor roșii’, înscriind din penalty în minutul 90+4.

Deși a câștigat cu 2-0 la Manchester, PSG a jucat apatic pe teren propriu, iar Romelu Lukaku a înscris de două ori până în minutul 30. Juan Bernat a marcat pentru parizieni în minutul 12.

PSG pierduse un singur meci pe teren propriu în acest sezon, 1-2 cu Guingamp în Cupa Ligii.

Paul Pogba a fost suspendat pentru această partidă și a urmărit-o din tribune, alături de fostul său coleg din naționala Franței, Patrice Evra. Cei doi au atras privirile nemulțumite ale spectatorilor de pe ‘Parc des Princes’, după ce s-au manifestat zgomotos la finalul meciului.

Aici este Manchester! Iubesc acest joc„, a strigat Evra.

View this post on Instagram

@manchesterunited #ilovethisgame @paulpogba

A post shared by Patrice Evra (@patrice.evra) on

Patrice Evra (37 de ani) a jucat în Franța pentru Monaco și Marseille, două rivale ale lui PSG. Fundașul stânga s-a consacrat la Manchester United, pentru care a jucat între 2006 și 2014.

Paul Pogba (25 de ani) nu a evoluat pentru nicio echipă din Hexagon, fiind crescut de Manchester United.

patrice evraPSGpaul pogbasferturi de finalaliga campionilorevrapogbamanchester unitedparc des princes