VIDEO | Ploaie de goluri în super amicalul Rapid – FC U Craiova! Cât s-a încheiat partida

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 30 ianuarie 2020, ora 18:41,
rapid craiova

Rapid și FC U Craiova, formația lui Adrian Mititelu, s-au întâlnit într-un super amical în Antalya.

Elevii lui Eugen Trică au câștigat partida, scor 3-2. Oltenii i-au condus pe giuleșteni cu 2-0 la pauză, iar în repriza secundă s-a marcat în ambele porți.

Raicea, ”dubla”, şi Rogoveanu au înscris golurile formației din Bănie, iar puștii Ștefan Pănoiu, 17 ani, Nichifor Georgescu, 18 ani, au marcat golurile giuleștenilor.

În minutul 50, Ionuț Voicu i-a lăsat pe rapidiști în inferioritate numerică, după ce a fost eliminat de arbitru.