LIGA CAMPIONILOR | Chelsea, îngenuncheată de Bayern. Rezultat surprinzător în Napoli – Barcelona

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 25 februarie 2020, ora 23:56,
bayern
bayern

În această seară s-au jucat două meciuri nebune în Liga Campionilor!

În Italia, pe ”Stadio San Paolo”, Napoli a remizat cu Barcelona, scor 1-1.

Mertens a deschis scorul pentru gazde în minutul 30 și a ajuns la golul cu numărul 121 în tricoul napoletanilor, la egalitate cu Hamsik.

În repriza secundă, Barcelona a reușit să egaleze prin Griezmann, în minutul 57.

Meciul a fost unul tensionat, iar Vidal a văazut cartonașul roșu în minutul 89.

În celălalt meci al serii, Chelsea – Bayern, londonezii au fost învinși pe teren propriu, scor 0-3.

Serge Gnabry a ”lovit” din nou la Londra, după cele 4 goluri marcate împotriva lui Tottenham în faza grupelor. Fotbalistul lui Bayern a reușit o ”dublă”, în minutele 51 și 54.

Gazdele nu au reușit să marcheze, iar Robert Lewandowski a închis tabela în minutul 76.

Mâine, de la ora 22:00, se vor juca meciurile Real Madrid – Manchester City și Lyon – Juventus.