VIDEO | Piteștenii lui Dobrin vor în Liga 1! Victorie care îi apropie de podium

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat duminică, 18 noiembrie 2018, ora 17:04,
uta-fc arges

Sportul Snagov și Universitatea Cluj au remizat, scor 0-0, iar FC Argeș a câștigat meciul din deplasare cu UTA Arad, scor 2-1, în etapa cu numărul 17 din Liga a 2-a.

La Arad, piteștenii au deschis scorul în minutul 23, prin Vasile Buhăescu.

În minutul 68, UTA a primit un penalty. Execuția slabă a lui David Popa a fost respinsă de portar, dar atacantul a fost pe fază și a împins mingea în plasă (VIDEO).

Cătălin Stan a dus victoria pentru FC Argeș, grație reușitei din minutul 72 (VIDEO).

Plecăm cu 3 puncte de la Arad și urcăm pe locul 5 cu 35 de puncte. Felicitări băieților!

Publicată de FC Arges pe Duminică, 18 Noiembrie 2018

UTA: Bodea – Cr. Costin, R. Iuga, El Hasni (cpt.), Copaci – Andr. Enescu (Petra 75′), Coulibaly – N. Janos (A. Iuga 62′), Miculescu, Stahl – Dav. Popa. Antrenor: Ionuţ Popa.

FC Argeş: Oct. Popescu – Tofan, Gugu, Hreniuc, Şerbănică – R. Costin (cpt.), Vas. Gheorghe – Turda, Enceanu (Ct. Stan 65′), Ct. Barbu (I. Mihăescu 85′) – Buhăescu. Antrenor: Emil Săndoi.

FC Argeș a urcat pe locul 5 în clasament. Între ocupanta primei poziții, Chindia Târgoviște, și locul al șaselea, pe care se află U Cluj, sunt doar 5 puncte.