VIDEO | Pique a gafat incredibil! Barcelona a pierdut cu Leganes

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 27 septembrie 2018, ora 00:17,
Pique
Pique

FC Barcelona a pierdut meciul din deplasare cu Leganes, scor 1-2, în etapa a 6-a din campionatul Spaniei. Înaintea duelului cu formația catalană, Leganes se afla pe ultimul loc al clasamentului, cu un singur punct.

Brazilianul Philippe Coutinho a deschis scorul pentru Barca în minutul 12.

În repriza secundă, Leganes a avut două minute de vis. Mai întâi, Nabil El Zhar a egalat în minutul 52, apoi Oscar a adus gazdele în avantaj în minutul 53, după o gafă uriașă a fundașului Gerard Pique.

Este primul pas greșit făcut de FC Barcelona în noul sezon de LaLiga. 12.00 este cota oferită de casele de pariuri pentru victoria lui Leganes.

Leganes a învins FC Barcelona pentru prima dată în istoria clubului, iar cei aproximativ 12.000 de spectatori au fost în delir la finalul partidei.

În ediția 2017-2018, Barcelona a pierdut un singur meci în campionat: 4-5 în deplasare cu Levante.