VIDEO | Pigliacelli, la fel ca Totti: ”M-am gândit doar la el”! Craiova vrea revanșa în fața celor de la FCSB

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 27 martie 2019, ora 16:59,
pigliacelli
pigliacelli

FCSB și Universitatea Craiova se vor întâlni duminică, 31 martie, pe Arena Națională!

Ultimul derby dintre cele două formații s-a încheiat cu victoria FCSB-ului, scor 3-2. Mirko Pigliacelli, portarul Craiovei, a fost protagonistul serii, după ce a marcat din penalty pentru olteni. Goalkeeper-ul formației din Bănie a explicat pentru Sky Sports la ce s-a gândit înainte de a puncta. (VEZI AICI EXECUȚIA)

„M-am antrenat timp de doi ani cu echipa mare a lui AS Roma. Au fost momente minunate pentru mine şi nu aş fi renunţat vreodată să joc pentru această echipă, dar aşa a fost să fie. Iar legat de penalty-ul cu Steaua, înainte de a executa, m-am gândit doar la Totti, care i-a dat acea <<scăriţă>> lui Edwin van der Sar.” a declarat portarul italian pentru Sky Sports.

Koljic, marele absent al partidei cu roș-albaștrii!

Golgheterul Elvir Koljic s-a accidentat în victoria Bosniei contra Armeniei, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020. Atacantul l-a înlocuit pe superstarul Romei, Edin Dzeko, în minutul 87, dar după doar trei minute a cerut intervenția medicilor din cauza unei dureri la coapsă.