VIDEO | Petrolul, prima remiză în amicale. 1-1 cu ruşii de la Nizhny

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 februarie 2020, ora 12:50,
petrolul antalya

Petrolul a început seria meciurilor de verificare din al doilea stagiu de pregătire cu o remiză. „Lupii” au terminat la egalitate cu ruşii de la Nizhny Novgorod, scor 1-1.

Cu victorii pe linie în primele cinci meciuri amicale din 2020, petroliştii au fost aproape de un succes şi în faţa divizionarei secunde din Rusia. Ambele goluri ale meciului au venit din faze fixe, în ultimul sfert de oră al partidei.

Petrolul a deschis scorul prin Gabriel Deac, în minutul 78, după o lovitură de colţ, iar ruşii au egalat în minutul 85, după o lovitură liberă.

Echipa de start a ? pentru amicalul ?️ FC Nizhny Novgorod

Publicată de FC Petrolul Ploiesti pe Marţi, 4 februarie 2020

Costel Enache a început meciul cu următoarea formulă: Avram – Olaru, Rauta, Sarghi, Ticu – Pierce, Saim – Bratu, Enache, Vajushi – Arnautu.

După pauză, Petrolul a intrat cu un unsprezece modificat: Avram – Barboianu, Rauta, Nicolae, Manolache – Mezza Colli – Deac, Nitescu, Marinescu, Pol – Blanaru.

Petrolul va disputa următorul meci amical pe 7 februarie, cu ruşii de la FC SKA Khabarovsk.