VIDEO | Petrolul n-a avut milă și a demolat-o pe Reșița! ”Lupii” au făcut spectacol în ”Valea Domanului”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 06 septembrie 2020, ora 14:50,
petrolul victorie

Petrolul Ploiești a făcut spectacol în deplasarea din ”Valea Domanului”.

”Lupii galbeni” au câștigat la scor meciul cu CSM Reșița, 4-0.

În prima repriză, prahovenii au marcat două goluri în patru minute! Ekollo a deschis scorul în minutul 37, iar puștiul Mario Bratu a majorat avantajul elevilor lui Viorel Moldovan.

Ne desprindem pe tabelă‼️2-0 ?️ CSM Reșița⚽️⚽️ Bratu (41)!#LupiiGalbeni?? #HaiPetrolul

Publicată de FC Petrolul Ploiesti pe Duminică, 6 septembrie 2020

În repriza a doua, ”lupii galbeni” au făcut spectacol la doar câteva minute de la începutul părții secunde: Armando Vajushi a dus scorul la 3-0.

Al treilea gol al „lupilor” la Reșița‼️3-0 ?️ CSM Reșița⚽️⚽️⚽️ Armando Vajushi (51)!#LupiiGalbeni?? #HaiPetrolul

Rezultatul final a fost stabilit de Pol Roige, care a marcat la doar două minute după golul de 3-0.

Facem scor în Valea Domanului‼️4-0 ?️ CSM Reșița⚽️⚽️⚽️⚽️ Roige (53)!#LupiiGalbeni?? #HaiPetrolul

În repriza secundă, gazdele au ratat un penalty prin Astafei. Avram a respins șutul atacantului în minutul 75.

Echipa de start a Petrolul din meciul de astăzi a fost următoarea:

☑️ Începem primul joc în deplasare din acest campionat ?️ CSM Reșița, cu următoarea formulă ⬇️⁣……………………..

În următorul meci din Liga a 2-a, Petrolul va juca cu Ripensia Timișoara pe teren propriu.