VIDEO | Petrolul dă semne de viață după un succes clar! Arnăutu, omul meciului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 octombrie 2019, ora 12:17,
arnautu-petrolul

Petrolul și-a revenit după înfrângerea suferită în fața Rapidului (0-1).

Echipa lui Stoican a trecut fără emoții pe teren propriu de Concordia, scor 3-0.

Petrolul a avut emoții în minutul 40: Lucian Ion a fost aproape de gol pe finalul reprizei. Susținuți de aproximativ 1.000 de fani, ploieștenii au decis meciul după pauză. Venit de pe bancă, Arnăutu a deschis scorul după pasa excelentă a lui Hamza, iar Gavrilă a lămurit lucrurile imediat, cu golul din minutul 66.

Același Arnăutu a ieșit iar la rampă și a stabilit scorul final, în minutul 90.

Cu 21 de puncte, Petrolul e acum pe locul 5. Prahovenii au o restanță de jucat, cu Miercurea Ciuc.

Echipa de start a Petrolului: R. Avram – Bărboianu, Olau, Manolache, Ţicu – M. Colli, Cioinac – S. Tudor, Gavrilă, Gab. Deac – Gnabouyou

Antrenor: Flavius Stoican