VIDEO | Petrolul a dezamăgit într-un meci amical. Stoican a vrut să vadă jucătorii noi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 07 august 2019, ora 18:59,
WhatsApp Image 2019-08-07 at 18.08.24

Petrolul Ploiești a jucat un meci amical cu echipa de Liga a 3-a Metalul Buzău. ‘Lupii galbeni’ au reușit doar o remiză, scor 1-1, dar antrenorul Flavius Stoican a vrut să vadă la lucru mai mulți jucători care n-au apucat să debuteze în noul sezon.

Buzoienii au deschis scorul în minutul 81, prin Damineanu. Cioinac a egalat în minutul 83, din pasa francezului Guy.

Petrolul a început în următoarea formulă: Lungu, Zaharia, Racu, Cioinac, Manolache, Enache, Mihăescu, Saim Tudor, Bratu, Gavrilă, Guy.

Rezerve: Apostolachi, Bărboianu, Stoica, Arnăutu, Munteanu, Walace, Țicu.

Atacantul francez Guy Kassa Gnabouyou (29 de ani) este în probe la Petrolul. În sezonul trecut, a jucat în Grecia, pentru Iraklis.

Luni, 12 august, de la ora 18:00, Petrolul joacă pe teren propriu cu UTA Arad, în etapa a doua din Liga a 2-a.