VIDEO | Petra Kvitova a fost eliminată de la Indian Wells! Cum poate reveni Simona Halep pe primul loc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 martie 2019, ora 10:51,
petrakvitova

Petra Kvitova (3 WTA) a fost învinsă în turul doi de la Indian Wells de Venus Williams (36 WTA), scor 4-6, 7-5, 6-4.

Sportiva cehă a fost eliminată dupa un meci dramatic care a durat 2 ore și 38 de minute. În setul al doilea, Petra a condus cu 3-0, iar meciul se îndrepta spre o victorie pentru locul 3 WTA. Americanca Williams a arătat o forță incredibilă și a învins-o pe Kvitova.

Simona Halep poate reveni în fotoliul de lider WTA dacă câștigă turneul de la Indian Wells și dacă Naomi Osaka (1 WTA) va rata prezența în ultimul act.

Simona Halep va evolua în turul 3 de la Indian Wells împotriva Katerynei Kozlova (114 WTA). Meciul va avea loc astăzi, 10 martie, de la ora 21:00 (ora României), pe Terenul Central. Sportiva româncă se va întâlni cu Kateryna Kozlova pentru prima oară în carieră.