VIDEO | Patru goluri și două bare în Poli Iași – Voluntari!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 23 noiembrie 2019, ora 20:37,
cristea
cristea

Poli Iași a remizat, 2-2, cu FC Voluntari, după ce ilfovenii au condus cu 2-0.

Prima ocazie a meciului a fost ratată de elevii lui Mihai Teja. Loshaj a executat bine o lovitură liberă de la distanță, dar Rîmniceanu a scos din vinclu (8).

FC Voluntari a deschis scorul în minutul 37,  prin Căpățână, după un corner..

Poli Iași a avut șansa egalării în minutul 43. Loshaj, cel mai periculos om al ieșenilor, l-a scos din nou în evidență pe Râmniceanu.

Echipa antrenată de Mihai Teja și-a trecut în cont o bară în minutul 64, la șutul lui Devesa.

Imediat, FC Voluntari a mai dat o dată lovitura la Iași. Ilfovenii au finalizat magistral un contraatac fulger, prin Ţîră.

Poli Iași a redus din diferență în minutul 77. Carlone a sărit apărarea ilfovenilor cu o minge ridicată pentru Passaglia, care a șutat din interiorul careului pentru 1-2.

Poli Iași a mai avut o bară în minutul 78, când Popadiuc a fost aproape de autogol, respingând mingea în bara transversală.

Moldovenii au scos până la urmă un punct. Veteranul Andrei Cristea a marcat golul egalizator în minutul 83, cu un șut de la marginea careului, după o schemă la o lovitură liberă executată tot de Cristea.

Poli Iași: Târnovanu – Cabral, Mihalache, Frăsinescu, And. Radu – Passaglia, Loshaj – Platini, D. Devesa, Horșia – A. Cristea
Rezerve: D. Rusu, G. Assulin, Chelaru, Bădic, Carlone, Popadiuc, A. Bălan
Antrenor: Mihai Teja

Voluntari: Râmniceanu – A. Struna, I. Balaur, I. Armaș, A. Vlad – Căpățână, Gorobdov, Laidouni – I. Gheorghe, C. Țîră, Mățan
Rezerve: B. Mitrev, Papazoglou, Ebralidze, Signorelli, C. Costin, C. Achim, Kocic
Antrenor: Cristiano Bergodi