VIDEO | Patru ani fără Patrick Ekeng! „Inimile tuturor dinamoviștilor bat în fiecare zi pentru tine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 06 mai 2020, ora 13:44,

Dinamo nu l-a uitat pe fotbalistul camerunez Patrick Ekeng, care a murit pe teren pe 6 mai 2016, în timpul meciului de Liga 1 Dinamo – Viitorul. Atât clubul, cât și fanii au transmis mesaje speciale în memoria fostului component al ‘câinilor roșii’.

Patrick Ekeng s-a prăbușit pe gazon în minutul 70 al meciului Dinamo – Viitorul, scor 3-3, la scurt timp după ce intrase pe teren. Ambulanța aflată la stadion l-a transportat pe camerunez la Spitalul Floreasca, unde a decedat.

În urma autopsiei, s-a constatat că mijlocașul camerunez în vârstă de 26 de ani a murit din cauza unei probleme cardiace.

Te vom iubi mereu, PATRICK EKENG! 6 mai 2016 – 6 mai 2020, patru ani fără PATRICK EKENG.

Introdus în teren în minutul 63 al meciului cu FC Viitorul, PATRICK EKENG s-a prăbușit pe gazon câteva minute mai târziu și a plecat, în tricoul alb-roșu cu numărul 14, într-o lume mai bună cu Cătălin Hîldan, Florea Dumitrache, frații Ion și Lică Nunweiller, Sandu Custov, Mișa Klein, Constantin Frățilă, Nelu Stănescu și alți mari fotbaliști care au scris istoria clubului Dinamo București.

Inimile tuturor dinamoviștilor bat în fiecare zi pentru tine, PATRICK EKENG!
Nu te vom uita niciodată!
„, este mesajul clubului Dinamo.

Te vom iubi mereu, PATRICK EKENG!

VIDEOUN GOL ÎN INIMA NOASTRĂ. NU TE VOM UITA NICIODATĂ, PATRICK EKENG!Video: Ion Obretin – Film & Photography

Publicată de FC DINAMO BUCURESTI pe Vineri, 13 mai 2016

Și Asociația Dinamoviști pentru Dinamo a transmis un mesaj în memoria lui Patrick Ekeng și a publicat golul fabulos înscris de către camerunez împotriva FCSB.

Odihnește-te în pace, Patrick Ekeng! ?Vei rămâne mereu în inimile noastre!

Publicată de Asociatia Dinamovisti pentru Dinamo pe Marţi, 5 mai 2020

Peluza ‘Cătălin Hîldan’ a scris: „Jucăm cu un OM mai puțin. Și se vede. Parcă de 4 ani ne este tot mai greu să legăm ceva.”

4 ANI DE LA PIERDEREA LUI PATRICK EKENGCea mai cumplită schimbare de jucători a unui meci de fotbal. Atunci când…