VIDEO | Pas greșit pentru liderul Ligii a 2-a! UTA este neînvinsă de 12 meciuri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 17 noiembrie 2019, ora 16:33,
UTA-Arad-vs-Metaloglobus

Metaloglobus București și UTA Arad au remizat, scor 1-1, pe terenul sintetic din Pantelimon, în etapa a 18-a din Liga a 2-a. Arădenii se mențin pe primul loc în clasament, fiind neînvinși de 12 meciuri.

David Miculescu a deschis scorul pentru UTA în minutul 7, la prima ocazie a meciului.

Gazdele au egalat în minutul 45. În urma unui corner, Andrei Rus a deviat mingea în proprie poartă.

În minutul 77, Andrei Sava de la Metaloglobus a fost eliminat.

Metaloglobus: Gavrilaş – Iul. Ciubotaru, D. Lung, Fl. Plămadă, Al. Coman – Andr. Lungu, Mino Sota – Ciocâlteu (Rob. Vîlceanu 90+1′), Ed. Vraciu (Duminică 88′), Andr. Sava – Ov. Herea (cpt.)(C. Ionică 86′).

Antrenor: Marius Măldărăşanu.

UTA: Fl. Iacob – Andr. Rus, Melinte, Fl. Ilie, Tomozei – Miculescu (Oroian 86′), R. Moise, Hrezdac (Al. Ioniţă 81′), Oct. Ursu (Bustea 67′) – Cip. Rus (cpt.), Buhăcianu.

Antrenor: Laszlo Balint.

Știam că Metaloglobus e o echipă redutabilă pe propriul teren. E deranjant faptul că ne-am creat ocazii și nu am reușit să fructificăm măcar jumătate din ele. Trebuie să analizăm, am făcut niște cadouri greu de acceptat, greșeli individuale mari. Din păcate, este al treilea meci în care dacă adversarii nu pot marca o facem noi. Sunt chestii care nu ne mulțumesc, dar încercăm să ținem capul sus„, a declarat Laszlo Balint la finalul partidei.