VIDEO | Parma, un nou eșec în Serie A! Man și Mihăilă au intrat în repriza secundă. Cum s-au descurcat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 februarie 2021, ora 21:58,
dennis man
dennis man

Parma, echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă, a suferit un nou eșec în Serie A.

Fără niciun jucător român pe teren în prima repriză, ”cruciații” s-au văzut conduși la pauză cu 0-2, după ”dubla” lui Barrow.

La începutul reprizei secunde, Dennis Man a intrat pe teren în locul lui Bani.

Tot în repriza secundă, în minutul 69, Mihăilă a intrat și el pe teren.

Cei doi internaționali nu au adus niciun plus în meciul de astăzi. Dintre cei doi, Mihăilă s-a remarcat cel mai mult, după ce l-a pus la grea încercare pe portarul Skorupski în două rânduri.

Chiar dacă gazdele au atacat în valuri (8 ocazii de gol, dintre care 5 șuturi pe spațiul porții), Bologna a plecat cu toate cele 3 puncte de pe ”Ennio Tardini”.

Orsolini a stabilit rezultatul final, 0-3, în minutul 90+1.

În urma înfrângerii de astăzi, Parma rămâne pe locul 19, cu 13 puncte obținute după 21 de etape.

În etapa următoare, Man, Mihăilă&co se vor deplasa la Verona.