VIDEO | Parcurs perfect pentru Rapid! Victorie clară la Slatina

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 septembrie 2020, ora 15:46,
rapid-hlistei

Rapid București a câștigat meciul din deplasare cu CSM Slatina, scor 3-0, în etapa a treia din Liga a 2-a. ‘Alb-vișiniii’ au maximum de puncte în acest start de sezon.

Radu Crișan a deschis scorul în minutul 13, cu o lovitură de cap.

Cătălin Hlistei a dublat avantajul Rapidului în minutul 39, în urma unui penalty.

GOOOL RAPID⚽ Cătălin Hlistei transformă un penalty obținut de Drăghiceanu, în minutul 39#SlatinaRapid 0:2

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 12 septembrie 2020

În minutul 63, Rapid a primit o altă lovitură de la 11 metri, iar Marian Drăghiceanu a înscris fără emoții.

CSM Slatina: Grecu (cpt.) – Iana (Bodri 82′), Cotigă, Manea, Demici (Rogoveanu 46′) – Dorin Toma (Neacșulescu 71′), Popescu, Oprescu (Ceapă 71′), Deta – Ianis Stoica, Vlada (Gheorghe 46′)

Antrenor: Mihai Ianovschi.

Rapid: Drăghia – Voicu (cpt.), Crișan, Manole, Goge – Sefer (Fica 60′), Lazăr (Costin 72′), Pănoiu – Drăghiceanu (Dulca 80′), Țîră (Pop 60′), Hlistei (D. Benzar 72′)

Antrenor: Adrian Iencsi.

Slatina Vișinie este alături de noi ❤️???