VIDEO | PAOK, blocată la Atena! Echipa lui Lucescu rămâne lider în Grecia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 noiembrie 2018, ora 19:35,
razvan lucescu

PAOK Salonic şi-a întrerupt recordul de victorii consecutive în Superliga Greciei la opt. În etapa a noua, echipa lui Răzvan Lucescu a terminat la egalitate cu ocupanta locului al doilea, Atromitos, scor 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul cu cinci minute înainte de pauză, prin spaniolul Crespo, însă au fost egalaţi în minutul 73. PAOK a reacţionat dur la final: fiul patronului Savvidis a cerut arbitri străini la fiecare partidă, reproşând brigăzii de arbitri neacordarea unui penalty clar la marocanul El Kaddouri. Acelaşi jucător a fost oprit la scorul de 0-0 pentru un ofsaid eronat indicat de arbitrul asistent.

La PAOK, Alin Toşca a fost rezervă, în timp ce la Atromitos au evoluat foştii dinamovişti Madson şi Busuladzic.

„Am ratat multe oportunităţi de a înscrie şi câştiga. Rezultatul este nedrept pentru noi. Am ratat cinci ocazii mari de a înscrie încă un gol, iar în prima repriză am avut un penalty neacordat” – Răzvan Lucescu, antrenor PAOK

Cu opt victorii şi o remiză în primele nouă etape, PAOK rămâne lider în Superliga Greciei.