VIDEO | Pancu, prima reacție după remiza cu Turris: ”Au venit montaţi pe provocare!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 25 februarie 2020, ora 22:04,
daniel-pancu

Daniel Pancu a vorbit despre remiza cu Turris Turnu Măgurele.

Giuleștenii au început cu stângul 2020 și au încheiat la egalitate primul meci, scor 0-0.

Pancu nu este mulțumit în totalitate de prestația elevilor săi, însă este mulțumit pentru faptul că Rapid nu a pierdut primul meci din 2020 în Liga a 2-a.

„E un punct câştigat, nu ştiu dacă unul mare, dar la finalul campionatului s-ar putea să conteze decisiv.

E primul punct din meciurile cu Turris, e o sperietoare, ne bătuse de două ori. E primul joc după o pauză lungă, de fiecare dată ba am pierdut, ba am făcut 0-0 a declarat Pancu.

După ce a analizat prestația elevilor săi, antrenorul Rapidului a vorbit și despre cartonașul roșu încasat de Voicu, în minutul 45+4.

„Mie mi s-a părut intrare de roşu, dar el este un jucător care pune mult suflet, el nu e dur, joacă de obicei la minge.

Am mai trăit astfel de incidente, chiar jucătorii de la Turris au venit montaţi pe provocare, l-am văzut şi pe Lincar cu vorbe mai puţin ortodoxe către suporterii noştri. În momentele astea ar trebui să eviţi, nu să pui paie de foc” este de părere Pancu.

Vezi și VIDEO | Rapid a început 2020 cu stângul! Giuleștenii au remizat cu Turris Turnu Măgurele