VIDEO | Pancu îl apără pe Contra: ”A fost blândă înjurătura. Să-i fie rușine lui Pușcaș!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 18 octombrie 2019, ora 08:04,
Daniel Pancu

Daniel Pancu a vorbit despre penalty-ul ratat de George Pușcaș în meciul cu Norvegia.

Tricolorii au remizat pe Arena Națională cu nordicii, scor 1-1. Mitriță a marcat pentru echipa națională, minutul 62, iar Sorloth i-a salvat pe norvegieni în minutul 90+2.

În minutul 52, România a obținut un penalty, însă Pușcaș a ratat. Atacantul lui Reading a decis să execute el, chiar dacă Nicolae Stanciu era fotbalistul desemnat de selecționer.

După ce ”Puski” nu a reușit să înscrie, Contra i-a adresat cuvinte grele: ”F**** m**ii mă-tii, Puşcaş!”

Daniel Pancu este dezamăgit de Pușcaș și crede că trebuia să respecte ce le-a cerut ”Guriță” jucătorilor: ”Ar fi trebuit să iasă singur de pe teren și să-i fie rușine. A fost blândă înjurătura. În momentul în care tu decizi cine să bată un penalty într-un meci atât de important, iar în tensiunea aia alt jucător își asumă această răspundere, vine, le dă peste nas celor cu experiență din echipă, care au și ei o mare vină, nu este în regulă” a declarat Pancu, la DigiSport.