VIDEO | „Orchestra lui Lucescu”, recital în campionat. Derby câştigat cu Al Ahli

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 08 ianuarie 2020, ora 10:28,
razvan al hilal

Victorie mare pentru Al Hilal! Echipa lui Răzvan Lucescu a câştigat derby-ul cu Al Ahli, scor 3-1, şi este aproape de a-şi relua poziţia de lider în Arabia Saudită.

Al Hilal a câştigat primul derby din campionat după Participarea la Campionatul Mondial al Cluburilor! Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul în duelul cu Al Ahli prin Salem Al Dawsari. Oaspeţii au egalat chiar înainte de pauză, însă Campioana Asiei a tranşat partida în repriza a doua. Golgeterul Gomis a marcat după o acţiune personală Pentru 2-1. În minutul 90, Ali Abulayhi a închis tabela la 3-1 şi a oferit faza zilei după ce s-a învelit cu o reclamă de pe marginea terenului.

Victoria a dus echipa lui Lucescu pe locul al doilea în clasament, la două Puncte de liderul Al Nassr, dar şi cu un meci mai puţin disputat.

Opt victorii, trei remize şi o înfrângere este bilanţul echipei lui Răzvan Lucescu în campionatul din Arabia Saudită. Al Hilal se mândreşte cu ‘orchestra lui Lucescu’ după parcursul excelent sub comanda antrenorului român.