VIDEO | Omul ignorat de Rădoi îi răspunde din nou selecționerului. Dublă de senzație reușită astăzi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 noiembrie 2020, ora 20:04,
bicfalvi ural

Eric Bicfalvi a lovit din nou în etapa a 13-a a campionatului rus, în meciul câștigat de echipa sa, 2-1 în fața celor de la Ufa.

Românul a reușit o dublă care a fost practic decisivă pentru ca Ural Ekaterinburg să iasă din zona retrogradării. Mijlocașul trecut pe la FCSB a punctat în interval de doar 11 minute în a doua jumătate a primei reprize. Cel de-al doilea gol a fost reușit din penalty. Fotbalistul de 32 de ani a ajuns la cota 5 în actualul sezon al primei ligii ruse, dar Bicfalvi a punctat și în Cupa Rusiei, acolo unde a izbutit chiar un hattrick în urmă cu aproape două săptămâni.

Cu aceste evoluții din ultima vreme, jucătorul celor de la Ural l-a convins pe Mirel Rădoi să îl pună pe lista preliminară pentru confruntările naționalei din această lună cu Belarus, Norvegia și Irlanda de Nord. Bicfalvi poate bifa primele minute pentru tricolori după 3 ani.