VIDEO | Olympiacos, Dinamo Zagreb şi Steaua Roşie Belgrad, în grupele Ligii Campionilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 28 august 2019, ora 00:27,
olympiakos
olympiakos

Olimpiacos Pireu, Dinamo Zagreb și Steaua Roșie Belgrad s-au calificat în grupele Ligii Campionilor, după ce au depășit faza play-off-ului. Krasnodar, Rosenborg și Young Boys Berna merg în grupele Ligii Europa.

În Rusia, Olympiacos a învins Krasnodar cu 2-1, după succesul clar din prima manșă, scor 4-0.

El Arabi a reușit ‘dubla’ pentru greci în minutele 11 și 48, iar Utkin a înscris pentru ruși în minutul 10.

Olympiacos n-a mai jucat în grupele Ligii Campionilor din 2018, iar sezonul trecut a evoluat în grupele Ligii Europa.

Rosenborg și Dinamo Zagreb au remizat la Trondheim, scor 1-1. Campioana Croației s-a calificat grație victoriei cu 2-0 din tur.

În Norvegia, au marcat Akintola (11′) și Gojak (71′), ultimul cu o execuție fabuloasă.

Meciul a fost arbitrat de către Ovidiu Hațegan.

Steaua Roşie Belgrad a remizat pe teren propriu cu Young Boys Berna, scor 1-1, și a mers mai departe grație golurilor înscrise în Elveția (2-2).

Vukanovici a deschis scorul pentru sârbi în minutul 59, El Fardou Ben a trimis mingea în proprie poartă în minutul 82. Gazdele au încheiat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Tomane.