VIDEO | Craiova leagă victorii pe bandă rulantă! ”Bombardierul” Koljic a lovit și la Argeș!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 25 septembrie 2020, ora 22:53,
craiova bucurie koljic

Universitatea Craiova e de neoprit în Liga 1!

Formația lui Bergodi a obținut al cincilea succes consecutiv. ”Juveții” au câștigat meciul cu FC Argeș, scor 2-1.

Alb-albaștrii au rezolvat meciul din prima repriză. ”Perla” Cicâldău a deschis scorul în minutul 9, în urma centrării tânărului Vlădoiu.

La doar 6 minute după primul gol, Koljic a marcat golul victoriei, din pasa excelentă a lui Cicâldău.

Vârful oltenilor a marcat în toate meciurile disputate de Craiova și este golgheterul Ligii 1, cu 6 goluri.

Lejeritatea arătată de olteni în repriza secundă și-a spus cuvântul: Craiova a încasat gol în minutul 88. Honciu a marcat pentru piteșteni.

Tot în ultimele minute, oltenii au ”tremurat” pentru cele trei puncte.

În urma acestui rezultat, Craiova a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga 1 și ocupă prina poziție în Liga 1, cu 15 puncte.

De cealaltă parte, FC Argeș rămâne fără victorie după revenirea pe prima scenă a fotbalului românesc. Elevii lui Badea se află pe ultimul loc în clasament, cu un singur punct.