VIDEO | Oltenii, în genunchi! Formația lui Papură, umilință incredibilă în Antalya

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 23 ianuarie 2020, ora 17:30,
Corneliu Papură

Universitatea Craiova a fost învinsă la scor de neprezentare în ultima partidă amicală disputată în Antalya.

Oltenii au încasat 3 goluri în meciul cu Zaglabie Lubin, locul 10 în prima ligă din Polonia și au ajuns la al treilea meci consecutiv fără victorie în Turcia.

Sirk a deschis scorul pentru polonezi, minutul 22, Bohar a majorat avantajul, minutul 49, iar Szysz a stabilit rezultatul final, minutul 81.

⚽️ Înfrângere cu Zaglebie.#Antalya2020 #JurnalDeCantonament #LeiiSubPregatire

Publicată de Universitatea Craiova pe Joi, 23 ianuarie 2020

Echipa de start a formației din Bănie: L. Popescu – 18. Vlădoiu, 33. Bălaşa, 2. Tiago, 30. Măţel – 21. Ivanov, 34. I. Popescu, 37. Danciu – 22. Bărbuţ, 20. Markovic, 38. Niţu.

? LIVE: Universitatea Craiova – Zaglebie Lubin: 1. L. Popescu – 18. Vlădoiu, 33. Bălașa, 2. Tiago, 30. Mățel – 21. Ivanov, 34. I. Popescu, 37. Danciu – 22. Bărbuț, 20. Markovic, 38. Nițu.#Antalya2020 #JurnalDeCantonament #LeiiSubPregatire

Publicată de Universitatea Craiova pe Joi, 23 ianuarie 2020

Victorie, scor 2-0 cu Braunschweig, înfrângere, scor 0-1 cu Aarau și un alt eșec, scor 1-3 cu Pogon Szczecin, sunt alte rezultatele înregistrate de elevii lui Corneliu Papură în stagiul de pregătire.