VIDEO | Oltenii, din nou pe podium! Craiova, victorie la limită cu Voluntari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 14 decembrie 2019, ora 21:54,
craiova
craiova

Universitatea Craiova a obținut toate cele 3 puncte din meciul cu Voluntari, chiar dacă prestația oltenilor a lăsat de dorit.

Oltenii au câștigat meciul de pe ”Ion Oblemenco” cu Voluntari, ultima echipă din clasamentul Ligii 1, scor 2-1.

După o primă repriză în care jocul elevilor lui Pițurcă nu a convins, Papazoglou a deschis scorul, minutul 54.

Împinși de la spate de publicul din Bănie, oltenii au avut o tresărire de orgoliu și au obținut toate cele 3 puncte prin golurile reușite de Cicâldău, minutul 74 și Bălașa, minutul 89.

În urma acestui rezultat, oltenii urcă provizoriu pe locul 3 în Liga 1, cu 37 de puncte, iar Voluntari rămâne în continuare pe ultima poziție în campionat, cu 9 puncte.

În următorul meci, elevii lui Pițurcă vor juca cu FCSB, pe Arena Națională, iar ilfovenii vor juca pe teren propriu cu CFR Cluj.

Vezi și VIDEO | Ce performanță pentru Răzvan Lucescu! Al-Hilal, victorie de zile mari la Campionatul Mondial al Cluburilor