VIDEO | Oltenii au încheiat cantonamentul cu o victorie! Ce rezultate au înregistrat în Turcia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 24 ianuarie 2020, ora 17:04,
craiova
craiova

Oltenii au încheiat cantonamentul din Turcia cu o victorie.

Formația din Bănie s-a impus în amicalul cu MFK Karvina, formație din primul eșalon al Cehiei, scor 3-1.

Andrei Ivan, dublă, (minutul 5, penalty, și minutul 31), și Mihai Roman (minutul 30) au marcat golurile formației lui Corneliu Papură.

✌ Victorie în ultimul amical din Turcia.#Antalya2020 #JurnalDeCantonament #LeiiSubPregatire

Publicată de Universitatea Craiova pe Vineri, 24 ianuarie 2020

Echipa de start a oltenilor: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 15. Cosic, 26. Acka, 5. Vătăjelu – 16. Nistor, 8. Mateiu (cpt.), 10. Cicâldău – 9. Ivan, 7. Roman, 28. Mihăilă.

În urma acestei victorii, oltenii au ajuns la două 2 victorii și 3 înfrângeri în cantonament.