VIDEO | Olăroiu e cu o mână pe titlu în China. Uite ce autogol de Stan și Bran și-au dat elevii românului!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 30 octombrie 2020, ora 00:10,

Cosmin Olăroiu este mai aproape ca niciodată de a obține titlul în China cu Jiangsu Suning. Echipa sa a făcut doar egal în turul semifinalei cu Shanghai SIPG, scor 1-1, golul pe care l-a primit echipa sa fiind demn de cascadorii râsului.

Olăroiu este foarte aproape de a intra în finala campionatului din China, dar mai are manșa retur împotriva celor de la Shanghai SIPG, cu care a remizat, 1-1, în primul meci.

”A fost un meci foarte dificil în faţa unei echipe puternice. Am jucat bine, ne-am creat ocazii de gol, am şi marcat, dar din păcate la prima greşeală pe care am făcut-o am primit gol în superioritate numerică.

Poate că ne-am relaxat puţin după acea eliminare, iar asta ne-a costat. Avem de jucat manşa retur şi cred că totul se va decide în acest al doilea meci”, a declarat Olăroiu în conferința de presă de după meci.

Formația lui Olăroiu a deschis scorul în minutul 55 prin Teixeira, dar a fost egalată pe final, prin autogolul lui Zhang Cheng, din minutul 81. Returul va avea loc pe data de 2 noiembrie.