VIDEO | O nouă victorie pentru Ladislau Boloni, în Grecia. Panathinaikos a ajuns la al treilea succes la rând

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 18 ianuarie 2021, ora 14:17,
Ladislau Boloni

Echipa antrenată de Ladislau Boloni (67 de ani), Panathinaikos, a câștigat meciul disputat în deplasare, cu Aris Salonic, scor 1-0. Astfel, atenienii au ajuns la al treilea succes la rând în prima ligă din Grecia.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 9, de Kampetsis. La gazde, Cristi Ganea a intrat în minutul 81, în locul lui Ioannou.

În clasament, formația pregătită de Ladislau Boloni ocupă locul cinci, cu 28 de puncte, după 17 etape. De partea cealaltă, Aris Salonic este pe patru, cu cinci puncte peste Phanatinaikos. Lider în prima ligă elenă este Olympiakos, Astfel, Panathinaikos are șanse foarte mari să prindă play-off-ul.